DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ İÇİN BİTKİ EKİN

EVDE ETKİNLİK TAVSİYELERİ

Doğal yaşam alanımızda çevresel ve iklimsel sorunlara dikkat çeken Dünya Çevre Günü, her yıl 5 Haziran tarihinde kutlanıyor. Yaşamın devamını sağlamak için insanların doğanın bir parçası olduğunu, doğal varlıkları ve yaşam zincirini korumanın hayati önem taşıdığını vurgulamak amacıyla her yıl 5 Haziran’da çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bu yıl sen de bitki ekimi yaparak çevreye destek olabilirsin.
Küresel salgın nedeniyle tedbir amaçlı evlerinizdesiniz. Haftada iki gün de olsa dışarıda olmak güzeldir. Bugün dışarıya çıktığınızda sokaklarda yürüyün, koşun, güneşli havanın tadını çıkarın, derin nefes alın, ağaçlara sarılın, çimlere uzanarak yuvarlanın ve çevremizin her zaman böyle kalması için bitki ekin, ektiğiniz bitkileri sulayın ve sonrasında onların büyümelerini büyük bir keyifle izleyin. Sokakta geçirdiğiniz keyifli zamanları ve çevre için yapmış olduğunuz güzellikleri fotoğraflamayı ve bizlerle paylaşmayı unutmayın.
Sokakta olduğunuz süre boyunca sosyal mesafeyi korumamız gerektiğini, maske ve eldiven kullanımının önemli olduğunu unutmayın.

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ İÇİN BİTKİ EKİN
05.06.2020